Vietnam

Copyright © 2018 Expedition Citroën C3 Europe - Asia for 60 days

Vietnam sa stal v poslednej dobe cestovateľskou bombou.

Je to ľahko prístupná krajina, finančne prijateľná a je bohatá na zážitky. Vietnam sa postupne otvára svetu a zatiaľ čo Thajsko je už preplnené turistami, Vietnam ešte len čaká na nával cestovateľov. Pamiatky, prírodné scenérie, pláže, skvelé jedlo, nezabudnuteľné bary – to všetko je Vietnam.

Bezpečnosť

Vietnam patrí medzi bezpečné krajiny. Treba si dávať pozor na menšie krádeže v preplnených uliciach alebo v dopravných prostriedkoch.

  • Dávajte si pozor na osobné veci a peňaženku v tlačeniciach.
  • Vo vlakoch odporúčame nosiť doklady vždy so sebou napríklad v miniľadvinke na doklady.
  • Kupujte si len balenú vodu.
  • Jedzte to, čo sa dá ošúpať a čo bolo pred vami uvarené.
  • Vo veľkých mestách si dávajte pozor na premávku, najmä na motorky. Celko platí pravidlo, že ak vstúpite na vozovku, už nezastavujte, ale pokračujte v ceste.

Kedy ísť

Keďže krajina sa ťahá od severu po juh, teploty a počasie sú rôzne. Jednoznačne najlepšie obdobie na návštevu Vietnamu je február až apríl. Počas ostatných mesiacov sú v niektorých oblastiach búrky alebo je príliš vysoká teplota. Ak by sme mali vybrať ďalší vhodný termín návštevy, tak asi október až november, ale v okolí Nha Trangu môžu byť v tom čase silnejšie dažde.

Jedlo

Či už ste náročným cestovateľom hľadjúcim top reštaurácie alebo vám stačí to, čo sa varí na ulici, budete nadšení. Ráno slížová polievka s bambusovými výhonkami, na obed kura s kešu orieškami a kari ryžou a večeru si vychutnávate s miestnymi pri čapovanom pivku. Zabudnite na vietnamské reštaurácie na Slovensku! Toto je niečo úplne iné a oveľa chutnejšie! Vyskúšajte napríklad ananás s čili! Tí odvážnejší si v hadej dedine pri Hanoji môžu dať za živa kobrie tlčúce srdce a zapiť to krvou z hada. Určite tu nebudete obmieňať len ryžu so zeleninou, ako je tomu často v iných krajinách, ale budete mať na tanieri veľmi pestré jedlá.

Peniaze

S výmenou peňazí za vietnamský dong (VND) nebudete mať problém. Americký dolár je v zásade viac akceptovaný ako euro a dá sa ním platiť aj na ulici. Niekedy dokonca za výhodnejší kurz ako pri eure, hlavne pri bankovkách vyššej hodnoty. Vietnam patrí stále k lacnejším krajinám. Platobné karty možno použiť len vo veľkých mestách. Aktuálny kurz vietnamského dongu nájdete tu: http://www.xe.com/currency/vnd-vietnamese-dong.

Víza

Občania Slovenskej republiky potrebujú víza do Vietnamskej republiky. Ambasáda sídli v Bratislave na Dunajskej 15. Otváracie hodiny, telefóne číslo nájdete na tejto webovej stránke. http://www.vietnamembassy-slovakia.vn/en/

 

 

 Zdroj : http://travelistan.sk
Travelistan - cestovateľský portál

Zverejnil

Jojo

Zhruba desať rokov sa venujem fotografii a posledné dva roky aj kamere. Fotografie mojej tvorby nájdete na mojej stránke www.jojosamek.com. Fotografia je môj život a priviedla ma k tomuto nádhernému projektu.

Zanechať komentár